• Arama

Beyaz Cennet Uludağ

Türkiye’de kış turizmi denince akla gelen ilk yerdir Uludağ. 2543 m. yüksekliğiyle Marmara bölgesinin en yüksek dağı olan Uludağ, 1961’de Milli Park ilan edilmiştir. Her mevsim tercih edilen bir nokta olan Uludağ’da yaz aylarında da trekking, kampçılık vb. gibi spor aktivitelerine katılabilir, eşsiz doğa manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.Şehir merkezine 35 km mesafede olan Uludağ’a Bursa’nın Tophane semtinde yer alan minibüslerle veya Teferrüç semtinde yer alan Teleferik ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

En fantastik ulaşım aracı Teleferiğin kısaca tarihinden bahsetmek gerekirse; 29 Ekim 1963 yılında açılan ve Türkiye’nin ilk Teleferik hattı olup, 2014’te yeni çehresine kavuşan Teleferik dokuz kilometrelik hat uzunluğuna sahip olup, sekiz kişilik modern kabinleriyle dünyanın en uzun Teleferik hattı unvanını kazanmıştır. Haliyle bu durum fiyatlara da yansımaktadır.

Teleferiğin önemli istasyonlarından biri olan Sarılanda bulunan Uludağ Orman Köşkleri, sağlık turizmi açısından son yıllarda ön plana çıkmaktadır. Kadınlar 17, erkekler 21 gün üzeri konaklama yapmaları halinde kanlarının yüzde yüz yenilendiği bilinmektedir.

Uludağ, birinci ve ikinci gelişim bölgeleri olmak üzere iki bölgeden oluşmaktadır. Teleferiğin son istasyonu olan Kurbağa Kaya’da indiğiniz anda kendinizi ikinci gelişim bölgesinde bulacaksınız. Eğer tercihiniz sadece kafa dinleyip aynı zamanda sakin sakin kayak yapmaksa doğru noktadasınız. Birinci bölgeye nazaran daha lüks ve kaliteli otellerin bulunduğu bu alan tam da size göre.

Dileyenler burada yer alan minibüslere binerek birinci gelişim bölgesine geçebilirler. Burası Uludağ’ın en eski ve köklü otellerinin bulunduğu, hareketliliğin en yoğun olduğu yerdir. Buradaki kayak pistlerinin otellere olan yakınlığı, pistlerin daha alternatifli oluşu ziyaretçileri oldukça cezbetmektedir. Bu nokta gece hayatının ve eğlencenin tam merkezidir. Kayak yapmasanız bile burada çok eğlenebilirsiniz.

Uludağ, yaklaşık yirmi beş km pist uzunluğu, yirmi kadar pisti ile her seviyeden kayakçı için ideal özelliklere sahip, farklı uzunluk ve zorluk dereceleriyle kayak severlere hizmet vermektedir. Dilerseniz telesiyejlere binerek tepelerde yer alan kafelerde, şömine etrafında sevdiklerinizle sohbet ederek içinizi ısıtacak içecekler içebilirsiniz.

Uludağ dediğimizde festivalleri de es geçmek olmaz tabi ki de. Özellikle son yıllarda popülaritesi artan her yıl ocak-şubat aylarında on binlerce genci bir araya toplayan Whitefest ve Winterfest etkinlikleri Uludağ’da düzenlenir. Birçok ünlü sanatçı festivaller boyunca gece gündüz katılımcıları eğlendirir.

Kısacası Uludağ tüm güzellikleriyle sizleri bekliyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.