Türkiye'nin 5 Kültürel Değeri Daha UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'de

RehberName | 2020-04-17

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu yani daha bilinen genel ismiyle UNESCO, yapılan başvurular ve değerlendirmeler ardından ülkemizin 5 önemli değeri daha UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne kabul edildi.

Uluslararası alanda en önemli etiketlerden birisi olarak gösterilen UNESCO Dünya Mirası Listesi’nden önceki son durak olan Geçici Liste’de bulunan kültür varlığımız ise 78’den 83’e yükseldi.

14 Nisan 2020 tarihinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine Alınan yerlerimiz ise;

  • Beyapazarı Tarihi Kenti – ANKARA

  • İzmir Tarihi Liman Kenti – İZMİR

  • Karatepe – Arslantaş Arkeolojik Alanı – OSMANİYE

  • Koramaz Vadisi – KAYSERİ

  • Zerzevan Kalesi – Mitraeum – DİYARBAKIR

Türkiye, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki 83 varlığı ile Dünya’nın en önde gelen ülkesi durumundadır.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan Rehbername A.Ş. ('REHBERNAME') nin sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, Rehbername A.Ş. ('REHBERNAME') nin nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde Rehbername A.Ş. ('REHBERNAME') nin sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.