En İyi Otel Bulma Siteleri | Otel-Pansiyon-Villa-Ev

En İyi Otel Bulma Siteleri

Gezilerinizde konaklama için en uygun oteli bulmanıza yardımcı olabilecek siteler hangileridir? Otel dışında kiralık ev, pansiyon ve villa gibi seçenekler sunan siteler hangileridir? En popüler otel bulma ve karşılaştırma siteleri...

Seyahatseverlerin ister iş için olsun, ister turistik amaçlı olsun gezilerini planlamaları için 2 önemli ayak var. Bunlardan birisi ulaşım iken diğeri ise konaklama. Gidilecek yerde konaklama tercihleri amaca ve beklentiye göre değişiklik gösterebiliyor.

Kimileri kompleks oteller, tatil köyleri ararken, kimileri ise mütevazi konaklamaları tercih edebiliyor. Özellikle son yıllarda içerisinden geçtiğimiz dönemden dolayı günlük, haftalık ya da sezonluk ev, villa kiralamaları en gözde seçeneklerin arasında yerini aldı bile.

Tabii konaklamanın seçiminde seyahat amacı ve beklentinin yanında en önemli etkenlerden birisi de kuşkusuz maliyettir. Dolayısıyla farlı platformlarda bulunan fiyatları toparlayıp sizlerin önüne getirebilecek siteler de seyahat edecek olanların vazgeçilmezlerinden. Özellikle sitelerde bulunan yorumlar da tercihlerde önemli ölçüde fikir edinilmesini sağlıyor.

Biz de seyahatlerinizde sizlere özellikle konaklama ayağında yardımcı olabilecek önde gelen internet sitelerini hazırladık. Bunların arasında bildikleriniz olduğu kadar yeni olan siteler de bulunuyor.

1. Booking

Seyahat vakti geldiğinde herkesin ilk aklına gelen web sitesi dersek yanlış olmaz sanıyorum. Hollanda merkezli bir web sitesi olan Booking en kapsamlı tesis ağına sahip adreslerden birisidir. Türkçe dil desteği de olan Booking'te şu an sadece Türkiye'den sadece yurt dışı otel rezervasyonları yapılabiliyor. Dünya’nın neredeyse tamamına yakınında arzu ettiğiniz konaklama imkanlarını sizlere sunuyor. Ödeme imkanlarında da birçok farklı seçeneği bulunan Booking.com’un telefon uygulamalarının da olması ciddi anlamda kolaylık sağlıyor.

2. Trivago

En az Booking kadar bilinen bir adres olan Trivago’nun sistemi biraz daha farklı. Birçok otel bulma sitesinden aradığınız oteli bulup farklı fiyat seçeneklerini gösteriyor. Böylece bunların arasından en uygun fiyatlı olanını da seçme şansına sahip olabiliyorsunuz. 100’den fala sitenin teklifleri arasında en iyi olanlar sunuluyor. Telefon uygulamasını indirip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3. Airbnb

Airbnb seyahatseverler arasında oldukça popüler olan bir sitedir. 190’dan fazla ülkede uygun şartlarda konaklama imkanlarını  gösteren Airbnb, otelden ziyade daha çok ev, oda benzeri konaklama imkanlarını gösteren bu site özellikle yurt dışı seyahatler konaklamayı daha düşün maliyetlerde tutmak isteyenlerin bulabileceği en güzel adres. Telefon uygulamasını da kullanabilirsiniz.

4. Cozycozy

Cozycozy, henüz Türkiye pazarına yeni giren bir marka. Hazırlamış olduğu Türkçe dil destekli mobil uygulaması ile kullanıcıların rahatlıkla aradıklarını bulmasını sağlıyor. Oteller, yazlıklar, bungalovlar, pansiyonlar, tekneler... Konaklayabileceğiniz neresi varsa hepsini sizlere gösterip en uygun fiyatlısını seçmenize olanak sağlıyor. Booking, Hotels gibi sitelerin tekliflerinin de aralarında bulunduğu oldukça geniş bir yelpaze ile hizmet veriyor. Yurt içi ve yurt dışı konaklama tercihleri için göz atılması gereken sitelerden birisi.

5. Agoda

Merkezi Singapur’da olduğundan özellikle Uzak doğu gezilerinizde ilk bakmanız gereken site denebilir. Otellerin yanı sıra, pansiyon ve ev seçeneklerini de gösteren sitede farklı ödeme seçenekleri de bulunuyor. Oldukça başarılı bir telefon uygulaması da var.

6. Hotels

Yurt içinin yanı sıra yurt dışı seyahatlerinizde de oldukça kapsamlı ve geniş bir seçenek sunan sitede belli dönemlerde yapılan 10 gece kal 1 gece hediye gibi kampanyalar da bulunuyor. Özellikle  Amerika gezilerinde konaklama çeşitliliği dikkat çeken Hotels,com’un müşteri hizmetleri ile ilgili belli sıkıntılar yaşansa da konaklama seçeneklerini görmek için göz atabileceğiniz bir site.

7. Tripadvisor

Tripadvisor, konaklama tesisi bulmanızın yanında çok daha fazlasını bulabileceğiniz bir adres. Doğru yer seçebilmek adına herkesin en çok baktığı nokta yorumlardır. Tripadvisor bu anlamda kuşkusuz Dünya’nın en önde gelen sitesi dersek yanlış olmaz. Hem uygun konaklama seçeneklerini karşınıza çıkarıyor hem de daha önceki tecrübelerden seçiminiz hakkında fikir edinebiliyorsunuz. Konaklama tesislerinin yanı sıra gideceğiniz bölgede bulunan restaurantlar, aktiviteler, mağazalar hakkında da oldukça kapsamlı yorumlarla tatilinizi daha verimli ve eğlenceli yapabilirsiniz.

8. Neredekal

Yurt içi konaklama ihtiyacı için kullanabileceğiniz bir site olan Neredekal, her türlü konaklama seçeneğini bulabileceğiniz bir adrestir. Ülkemizde bulunan seyahat acentaları ve Booking’ten gelen teklifleri gösterip karşılaştırma yapılmasını sağlayan sitede 15.000’den fazla tesis bulunuyor.

9. Otelz

Yurt içi konaklamalar için kullanabileceğiniz bir başka adres de Otelz.com’dur. 17.000’e yaklaşan tesis sayısıyla ve mobil uygulamasıyla rahatlıkla kullanıp tatilinizi ya da konaklamanızı şekillendirebileceğiniz  bir adres.

10. Hostelworld

Seyahatlerinde konaklama bütçesini olabildiğince düşük tutmak isteyenler, konaklayacağım yer hostel ya da pansiyon olsa da olur diyenlerin bakmadan geçmemesi gereken bir adres. Türkçe dil desteği de olan sitede dünyanın her yerinde bulunan düşük bütçeli konaklama tesislerine ulaşabilirsiniz.

11. Google Hotel Search

Herkesin sürekli gördüğü ama adını bilmediği bir site. Ne zaman Google’de bir otel ya da yer arasınız hemen orasıyla alakalı otel tavsiyeleri kenarda beliriverir. Genelde çoğu kişi bunun Google’nin kendi uygulaması olduğunu bilmez. Ama herkesin en çok gördüğü sitedir. Çeşitli otel sitelerinden teklifler sunar ama diğerleri kadar çok teklif burada pek karşınıza çıkmaz.

 

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan REHBERNAME A.Ş. ('REHBERNAME') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, REHBERNAME A.Ş. ('REHBERNAME') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde REHBERNAME A.Ş. ('REHBERNAME') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.