Son Yılların Popüler Kayak Merkezi Kartepe’yi Keşfedelim mi?

Kezban Özcan | 2019-01-23

Kışın kar sevenlere ve kayak için alternatif arayanlara ideal bir adres Kartepe.  Henüz kış bitmeden kar keyfi yapmak isteyenler için Kartepe’yi biraz tanıyalım mı?

İstanbul’a bir adım mesafede bulunan, son yılların gözde kayak merkezi Kartepe, Kocaeli ilimizin sınırlarında yer almaktadır. Konumu itibariyle ulaşımı kolay olan Kartepe, genellikle günübirlik olarak kış boyunca yüzlerce ziyaretçi ağırlamaktadır.

Marmara Bölgesinde kışın en çok ziyaretçi alan kayak merkezi şüphesiz Uludağ. Fakat İstanbul’a olan yakınlığı sebebiyle Kartepe Kayak Merkezi, Uludağ’dan sonra ikinci sırada yerini almayı başarmıştır. Özellikle hafta sonlarını ailece değerlendirmek isteyenler için, İstanbul’a böylesi yakın olan kayak merkezi büyük ilgi görmektedir.

Kartepe, 2008 yılında ilçe statüsü aldığından beri, Kocaeli ilinin en çok turist çeken yerleşimlerinden biri olmayı başardı. İlçe, İzmit ile Sapanca Gölü arasında yer alırken, aslında asırlar boyunca Anadolu ve Avrupa arasında önemli bir ticaret yolu olarak zaten ün kazanmıştır.

Kartepe’ye doğru ilerlerken yukarıdan baktığınızda Sapanca Gölü sizi selamlıyor. Göl, Sakarya’ya il sınırlarında olsa da Kartepe ilçesi de gölün kıyısında yerini almaktadır. Tatlı su gölü olan Sapanca Gölü, yaz kış göl kenarında kahvaltı ve mangal imkanlarıyla yüzlerce turist çekmektedir.

Kartepe’ye vardığınızda profesyonel olarak kayak yapmıyorsanız, bir kayak hocası eşliğinde dilerseniz kayak dersi alabilirsiniz. Kartepe’de; Otel Pisti, Geyikalanı, Karlıktepe ve Kartepe adında dört ana kayak pisti göreceksiniz. Acemi olanlar içinse en uygun olan Geyikalanı pisti. Kayak yapmak zorunda değilsiniz ama telesiyej keyfini mutlaka yaşayın.

Sezonu daha kısa olan Kartepe, çok büyük bir kayak merkezi olmasa da; biraz oksijen biraz temiz bir haftsonu arayanlar için alternatif güzel bir adres olacaktır. Sucuk-ekmek ise bu keyfinize eşlik edecek en güzel yemek önerisi olacaktır. Konaklama anlamında tek bir otel bulunsa da dileyenler önceden rezervasyonunu yaptırıp Kartepe’nin gecesinin de tadını çıkarabilir.

Buraya Kadar Gelmişken Görmeden Dönmemeniz Gereken Köy: Maşukiye

Kartepe’nin eteklerinde, doğanın içerisinde ruhunuzu dinlendirecek olan köy burası. Maşukiye, tıpkı adının anlamı gibi aşık olacağınız bir yer. Su sesi, kuş sesleri ve yemyeşil doğa… Biraz huzur biraz kaçış şehir kargaşasından.

Her mevsimi ayrı güzellik taşır Maşukiye’nin. Dilerseniz buradaki restoranlardan birinde kendinize güzel bir alabalık sipariş edin dilerseniz kahvenizi doğayla baş başa yudumlayın. Ama Kartepe yolculuğunuz öncesi ya da sonrası mutlaka Maşukiye’ye uğrayın.

Beyaza doyduktan sonra yeşili de içinize iyice çekin. Hafta sonu birazda olsa kendinizi şımartın.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan Rehbername A.Ş. ('REHBERNAME') nin sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, Rehbername A.Ş. ('REHBERNAME') nin nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde Rehbername A.Ş. ('REHBERNAME') nin sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.