Drama Noel Baba Köyü

Drama Noel Baba Köyü hakkında herşey. Son yıllarda Noel Baba Köyü ile adını fazlasıyla duyuran Drama, bir adım ötemizde...

Belki ilk defa ismini duyanlar Drama şehrinin Yunanistan’da olduğunu bilmez ama dillerden dile aktarılmış olan Drama Türküsü elbet bir yerlerde kulağına çalınmıştır insanımızın. 

Öyle ya türküde Dramalı Hasan yiğitliğiyle ün salarken bugün bile hala köprünün varlığıyla ilgili tartışmalar süregele dursun Drama artık ismini son yıllarda Noel Baba Köyü ile fazlasıyla duyurur oldu.

İpsala Sınır Kapısı'ndan yaklaşık 220 km. mesafede yer alan, Osmanlı’nın 14. yy.da hükmettiği ve zamanında Türk nüfusun yoğun şekilde yaşayıp mübadele sonrası göç verdiği şehir burası.

Ecdadın bıraktığı izleri taşıyan bunun yanında türkülere ve şiirlere konu olmuş sımsıcak bir şehir Drama. Yunanistan’ın Doğu Makedonya bölümünün en göze çarpan yerleşimi. 

Parklarıyla ünlü ayrıca. En meşhur parkı Azize Barbara Parkı ise kesinlikle görmeye değer. İçinde yapacağınız bir yürüyüş keyfinize keyif katacak.

Şehrin azizesi kabul edilen Barbara’nın ismini taşıyan park içindeki billur suları, eskiden kalan tütün depoları ve Yahudi Soykırım Anıtı'yla son derece farklı. Tertemiz sularda özgürce yüzen balıklara imrenmemek elde değil.

Parkta yürüyüş yaparken şehrin sükûnetine ve verdiği huzurun keyfine ulaşırsınız, az sonra hava kararınca o sükûnet yerini Yunan tavernalarının unutulmaz eğlencesine bırakır. Gündüzü de gecesi da ayrı bir tat verir bu şehrin…

Yaklaşan Noel öncesi Drama’ya yolu düşenler, şehrin merkezi konumundaki park içerisinde kurulan Noel Baba Köyü'nü mutlaka görmeliler. Tüm dünyada tanınan Noel Baba, yeni yıl öncesi ortaya çıkan sevimli ihtiyar. Noel Baba Köyü'nde ise göreceğiniz onlarca Noel Baba yüzünüzü gülümsetecek.

Hazırlıklar haftalar öncesi başlıyor ve ahşap kulübeler Noel Baba Köyünün ana temasına hizmet ederken, birçok gönüllünün katkısıyla kurulan köyün dekoru tam da yeni yılı karşılamaya uygun hale getiriliyor.

Noel Baba evi kuruluyor, akşam ışıklar yandığında ise görsellik eğlenceyle zirveye ulaşıyor adeta. Çocuklar için Noel öncesi unutulmaz bir coşku, yetişkinler içinse hem alışveriş hem yeni yıla mutlu girme telaşı…

 

Akşam park içerisinde adım adım ilerlerken yükselen müzik sesleri, ilginç dans gösterileri, özenle süslenmiş ağaçlar, çocukların balon sevdası, alışveriş çılgınlıkları sizleri yeni gelecek yıla umutla hazırlar gibidir.

Yaklaşan yeni yıla ramak kala hazırlıklar tamamlanınca, Dramalılar gelecek ziyaretçilerini ağırlamak için sabırsızlanmaya başlıyor.

Aralık ayının buz gibi soğuğuna rağmen, sıcacık dileklerle yeni seneye hazırlanmaktır aslında. Ve aslında Drama Noel Baba köyünde küçük bir park içerisine sığdırılan koskoca umutlardır arkada bırakacak olduğunuz.

Drama Noel Baba Köyü'ne mutlaka gidin. Şehrin sıcacık havasını yaşayıp, kışa aldırmadan özgürce yüzen balıklar gibi siz de yeni yıl öncesi  unutulmazlarınıza bir yenisini daha ekleyin.

Son yapacağınız şey bir bardak frappe olsun, o da komşudan olsun…

 

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan REHBERNAME A.Ş. ('REHBERNAME') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, REHBERNAME A.Ş. ('REHBERNAME') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde REHBERNAME A.Ş. ('REHBERNAME') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.