• Arama

Bulgaristan'ın Kış Turizmi Merkezi: Bansko

Bir adım ötemizde, komşu ülke Bulgaristan’da kayak yapmayı sevenler için kış turizmi adı altında müthiş bir alternatif; Bansko…

Schengen vizesi bulunanların kolayca gidebileceği, alışılagelmiş kayak merkezlerinden farklı bir deneyim edinebileceğiniz Bulgaristan’da yer alan Bansko, İstanbul’a yaklaşık 610 km mesafede bir dağ köyü ve şimdilerde Avrupa’nın kayak merkezlerinden birine ev sahipliği yapıyor.

Bansko, Bulgaristan’da Pamporovo ve Boravets kayak merkezlerinden de önce gelmektedir. Daha gelişmiş ve modern olduğunu söylersek yanlış olmaz. Zorluk derecelerine göre 17 pistten oluşan bu alan, tıpkı Pamporovo’da olduğu gibi oteller bölgesinden uzakta yer almakta ve bu alana en kolay gondol adı verilen teleferikle ulaşım sağlanabilmektedir. Otel seçerken Gondol’a yakın olup olmadığını göz önünde bulundurmak lehinize bir karar olacaktır. Gondol yakınlarında kayak malzemeleri getirmemiş olanlar için kiralayabilecekleri alanlar da mevcut.

Bu merkez çocuklarınızı da unutmamış desek yeridir.4-7 yaş arasındaki çocukların kayak öğrenmelerini sağlayan Sky Oyun ve Kayak Öğrenme Parkı’nda gözetmenler eşliğinde ister münferit ister grupla çocuklarınız kayak öğrenebilir.

Genel anlamda bir kasaba gibi düşünürsek market gibi büyük yerler hariç kredi kartı kullanılmadığını söylemekte fayda var. Bu durum yine de zengin ve etnik karışımlarla harmanlanmış olan mutfaklarını gölgeleyemezJ Gerek Slav gerek Osmanlı izleri gerekse Akdeniz gibi mutfakların karışımını bu topraklarda görmeniz ve göz dolduran porsiyonlarını bolca tüketmeniz mümkün.

Gece hayatı da gondol ve çevresinde bir o kadar etkin. Bu alanda bar ve casinolar bulunuyor kısaca; bowlingten karaoke barlara kadar herkese hitap eden eğlenceleri deneyimleyebilirsiniz.

Kayak yerine yürüyüş yapmayı tercih edenler her yıl bahar aylarında düzenlenen Bansko Horizon Festivali ve Bansko Bulgarian Jazz Festivaline katılabilirler.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.