Bungalov Otellerde Konaklama Rehberi

Bungalov Otellerde Konaklama Rehberi

Bungalov oteller son zamanlarda doğa ile iç içe ve hesaplı tatil yapmak isteyenler için cazibe merkezi haline geldi. Beton yığınlarının arasında izole bir tatildense samimi ve doğal bir konaklama hayali kuranların artan taleplerini karşılamak adına çok çeşitli bungalov otelleri hizmet vermeye başladı. Popülerliğine popülerlik katan bungalov otelleri kimler için ideal, bungalov oteller tercih ederken nelere dikkat edilmeli gibi tüm sorularınızın yanıtlarını sizin için derledik.

Bungalov otel nedir?

Çoğunlukla tek katlı ya da tek oda konseptinde hizmet veren ahşap yapılara bungalov otel deniyor. Üçgen çatı tasarımına sahip bu oteller, genellikle yeşilliklerin ve doğanın kalbinde yer alır. Tiny house konseptindeki küçük ve sevimli bu otellerde dingin bir ortamda samimi bir tatil deneyimi yaşamak mümkün.

Fotoğraf: www.enuygun.com/otel/pyramid-sapanca/?ref=landing&p=hotel_detail&prev=landing

Bungalov oteller kimler için ideal?

Macera ve doğa seven ama lüksünden ve konforundan da taviz vermek istemeyen gezginler için bungalov oteller oldukça ideal. Sakin ve dingin yeşil ortamlarda konumlanan bungalov oteller, hafta sonlarını şehrin keşmekeşinden uzakta geçirip kafa dinlemek isteyenlerin imdadına yetişiyor. Özetle kamp doğallığını ve otel konforunu bulabileceğiniz romantik bir tatil seçeneğidir.

Neden bungalov otel?

Bungalov otellerde tatil keyfi yapmak için en kayda değer sebeplerden biri hem kalabalık arkadaş ve aile grupları ile hem de tek başına tatil yapma olanağı sunması. İki katlı ve iki odalı bungalov evlerde birden fazla ailenin konaklaması mümkün. Öte yandan göl ve nehir kenarı lokasyonlarda yer alan bungalov evlerde ise romantik bir tatil geçirmek isteyen çiftler ve balayı tatilcileri keyifle konaklayabilirler. Özellikle Sapanca bungalov otelleri büyük çoğunlukla balayı çiftlerine hitap eden kişiye özel havuzlu ve jakuzili oteller sunuyor.

Fotoğraf: www.enuygun.com/otel/pera-bungalov-93660115/

Türkiye’de en iyi bungalov oteller nerede?

Ülkemizde en iyi ve popüler bungalov evleri Sapanca, Adrasan, Rize ve Trabzon gibi şehirlerde bulabilirsiniz. Sapanca özellikle bahar aylarında ve göl kenarında romantik bir ortamda konaklamak isteyenler tarafından tercih edilebilir. Rize ve Trabzon gibi Karadeniz coğrafyasının bakir doğasında yer alan bungalov oteller ise trekking benzeri etkinliklerde yer almak isteyen gezginlerin listesinde olması gereken destinasyonlar.

Daha lüks ve konforlu, glamping tarzı bungalov otellere yöneliyorsanız Çeşme ve Bodrum’a yönelebilirsiniz. İstanbul’a yakın bir destinasyon arayanlar ise Sapanca’ya ek olarak Şile, Ağva ve Bolu civarında bulunan bungalov otellerini düşünebilirsiniz.

Bungalov Otel Rezervasyonu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Yaz tatilinde kamp yerine daha konforlu bir alternatif arıyor ve deniz keyfi yapmak istiyorsanız Akdeniz ve Ege bölgesinde deniz ile tabiatın kesişim noktasında yer alan bungalov otellerini değerlendirebilirsiniz.

  • Bungalov otellerin büyük çoğunluğunda şömine bulunabileceği gibi klima ya da ısıtıcı benzeri cihazlarla kışın ısınma sorunu yaşamazsınız.
  • Çoğu otel mutfak gereçlerini, yastık ve yorgan gibi temel ihtiyaçları karşılıyor. Dilerseniz öncesinde teyit edebilir, her ihtimale karşı kendi eşyalarınızı tedarik ederek yola çıkabilirsiniz.
  • Bungalov otellerde konakladığınız eve özel veranda veya ortak kullanıma açık bahçe alanı bulunur. Bu alanlarda mangal keyfi yapabilirsiniz, genellikle tesis tarafından temin edilen mangal ekipmanları olsa da gitmeden önce bilgi alıp hazırlıksız yakalanma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Karadeniz civarındaki bungalov otellerde konaklamayı ve doğa tatili yapmayı planlıyorsanız kış aylarını tercih etmemenizde fayda var. Karın, yağmurun ve sisin hakim olduğu yaylalarda konaklamak kolay olmayabilir.
  • Ahşaptan inşa edilen bungalovlarda konaklarken ocak, ateş vs. gibi yanıcı maddelere karşı temkinli olmanızda fayda var.
  • Bu oteller çoğu zaman orman, nehir ve göl kenarı gibi yeşilliklerin arasında konumlandığı için sinek ve böcek türevi haşerelere maruz kalmamak adına sinek kovucu sprey vs. gibi çözümlerinizi önceden planlayabilirsiniz.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan REHBERNAME A.Ş. ('REHBERNAME') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, REHBERNAME A.Ş. ('REHBERNAME') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde REHBERNAME A.Ş. ('REHBERNAME') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.