Yazı da Kışı da Ayrı Huzur: Adrasan

Kezban Özcan | 2018-12-05

Akdeniz’in cennet köşelerinden biridir Adrasan. Kendini herkese göstermeyen, keşfetme duygusuyla yola çıkan gezginlere tüm cömertliğiyle el açan, 2 km. lik sahiliyle göz dolduran cennet köşe… Gelen ziyaretçiler upuzun sahiline bakıp çam ağaçlarının kokusunu içine çekti mi artık o saatten sonra vazgeçilmez oluverir Adrasan. Ve her yıl tatil planlarında ilk sıralarda yerini almayı başarır. Hem yazın hem de kışın ayrı bir huzur verir sakinlik arayanlara.

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan koyu Beydağları Milli Parkı sınırlarında yer almakta. Yollarının virajlı oluşu ilk defa gelen için sıkıntı arz etse de, Adrasan tutkunları için lafı bile olmaz. Çünkü şunu çok iyi bilirler; bu zorlu yolun sonunda bütün güzelliği ve huzuru avucuna saklamış ve sunmaya hazır Doğa Ana beklemektedir.

Sahip olduğu yay şekli aslında Adrasan’a doğal korunak imkânı kılmış. Dışardan esen rüzgârlar koyun içinde hissedilmezken, dışarda ise yeri gelmiş denizcilerin sonu olmuş. Bugün Taşlık Burnu diye bilinen Gelidonya Burnu sahip olduğu batıkla anılır. M.Ö. 13.yy.dan kalma batık arkeoloji dünyası için büyük önem taşırken insan düşünmeden edemiyor. Acaba tekne batmadan önce içerisindekiler de Adrasan’ın bu huzur veren güzelliğine eşlik etme şansı bulmuşlar mıydı?

Hemen yanı başında bulunan Olympos ve Çıralı asırlarca efsanelere ve yerleşimlere kucak açmışken, Adrasan’da hiç yerleşim olmaması bir o kadar da ilginç aslında. Acaba sahip olduğu güzelliğe el sürülmesin diye bilerek mi estirmişti rüzgârlarını denizcilerin üzerine…

Yazın Adrasan’a vardığınızda yapacağınız ilk iş kendinizi billur sularına bırakıp maviyle kucaklaşmak olsun. Günübirlik kalkan tekne turlarıyla etraftaki adaları keşfederken taptaze deniz ürünlerin tadını çıkarmak size kalmış. Ben balık yemem diyenler için etrafta onlarca gözlemeci de ayrı bir seçenek olabilir. Kışın ise küçük bir kaçış isteyenler için enfes bir çözüm, ruhunu arındırmak isteyene sınırsız bir huzur… Kitap tutkunları için keyiften öte bir cennet…

Adrasan’da konaklama yapabileciğiniz en iyi mekân ise Lykia Edrassa Otel. Adrasan’da aile sıcaklığı hissedeceğiniz, doğa ile uyumlu ortamıyla, bungalov tarzı sofralarıyla, güler yüzlü sahibi ve personeliyle Lykia Edrassa Otel mutlaka önceliğiniz olsun. Adrasan’daki unutulmaz tatilinize huzur katacağınız otel kesinlikle çok keyifli. Yaz-kış açık olan otel, yazın deniz ve kum arayanlara kışın ise sakinlik ve huzur arayanlara bire bir uygun.

Lykia Edrassa Otel hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan Rehbername A.Ş. ('REHBERNAME') nin sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, Rehbername A.Ş. ('REHBERNAME') nin nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde Rehbername A.Ş. ('REHBERNAME') nin sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.